Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
alex3d
Светло изпечен
Град: Пловдив
Приготвям кафе с: Lelit MaraX/Niche Zero

Мнение

rotvailerbg написа:
01 Авг 2020 17:49
Мисля да закупя "FELICITA ARC" някой има ли наблюдения?

Лично аз не бих го играл с тези. Като цяло са копие на Acaia. Даже упътването и приложенията са 1:1 изкоипрани от Acaia. Някой от HB форума беше писал на Acaia дали са свързани по някакъв начин с тях, и му бяха отговорили че нямат никаква връзка. Следват и оплаквания за проблеми след няколко месечна употреба и т.н. Иначе съм ги виждал на живо в едина локална кафетерия и изглеждат доста добре на външен вид.

Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
rotvailerbg
Светло изпечен
Град: Стара Загора
Приготвям кафе с: Lelit Elizabeth PL92T
Eureka Olympus 75e HS

Мнение

Отказах се да го мисля, ако ще взимам ще е Acaia Lunar в момента съм с Rhino и съм много доволен ако ще се сменя ще е с Acaia
Аватар
GeorgiD
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019
Gaggia MDF v2

Мнение

GeorgiD написа:
24 Юли 2020 23:31
Аз поръчах това: https://www.aliexpress.com/item/4000058 ... 4c4dLi0eM3
Уж трябва да дойде до края на август.
Ако искаш да мериш шотове под портафилтъра, обаче, май не е мн подходяща-почти 3 см е висока и може да не остане място за чашата.
Ще споделя впечатления, когато/ако пристигне :D

Update: Везната дойде за 30 дни точно. На пръв поглед изглежда доста прилично изработена за 12 EUR. Наистина малко дразни "кликането" (звукът при натискане) и твърдостта на бутоните, но се преживява. Дисплеят е с приличен ъгъл на виждане.

Dimi
Светло изпечен

Мнение

Същата е взех преди седмица за Харио60 и
изобщо Pourover. Супер е!
Аватар
alex3d
Светло изпечен

Мнение

Тази "умна" везна от bucanim никак не изглежда зле за парите си (£19.99), снимката е от CFUK.

【Multifunction and High Precison Scale】Smart Modes with timer and tare; Normal Modes could used as Food Scale; Espresso Modes; Proportional mode. Timer & weight,Coffee Drip Scale and Kitchen Food Scale 2 in 1.
【Rechargeable Usb charging】Large capacity lithium battery and rechargeable Usb charging could be Environmental protection.Automatic tare and Accurate timing. Intelligent automatic tare and reset to zero with easily operations and Recommended by senior barista .
Аватар
Rotor
Светло изпечен

Мнение

В крайна сметка само Acaia Lunar ли е водозащитена? Pearl и Pearl model S не откривам да са обявени, като третирани със спрей. При тези обстоятелства наистина се чудя, дали Pearl model S си струва парите. Търся си нещо удобно за pour over и честно казано смарт функциите не са ми приоритет, ако има добре изработена водоустойчива везна без смарт функции предполагам бих взел нея.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Pearl S е удобна за филтър, голяма, хубав дисплей, с нея си меря всеки ден преди смилане кафето и ме радва, Лунара ми идва малък за pour over, смарт не ползвам. Онова на снимката може и да изглежда добре, но как и колко ще работи, времето ще покаже. За защита от заливане Pearl и Pearl S разчитат на дизайна си, който много трудно би позволил вътре да влезе вода, цялата горна платформа е капак без дупки, но не става да я миеш на чешмата, Lunara е напълно изолиран, но пак не бих го мил.
главен редактор
Аватар
alex3d
Светло изпечен

Мнение

@Rotor

Везните на BREWISTA също са влагозащитени.

Аватар
Rotor
Светло изпечен

Мнение

alex3d написа:
02 Сеп 2020 12:12
@Rotor Везните на BREWISTA също са влагозащитени.

Благодаря! Тези ги бях гледал, но май имат известни проблеми, а и не са прекалено евтини, така че в крайна сметка взех Acaia Pearl S.

Всъщност пиша, за да споделя от къде може да си закупите еталонни теглилки (или ако някой ползва класическа везна, също може да се нуждае от теглилки). Аз си закупих от KERN. Стандарта М1 без сертификат (липсата на сертификат, не се отразява на точността на теглилката) и с пластмасова кутийка излиза доста изгодно. Оригиналните еталонни теглилки, които се предлагат от Acaia са клас F2 (по-висока точност), което е напълно безмислено за везна която мери с точност до 100мг. KERN доставят на територията на Германия за около 7 евро, от Германия до България с GGBG ми струваше 3 лв.
Сега имам М1 теглилки от неръждаема стомана с тегло 5, 20, 50 и 100 гр., които след, като си проверих везните не мисля, че ще ги ползвам много често (още една причина да се избере М1 пред F2).