За парфюмите с любов

Място за обсъждане на всякакви теми несвързани с кафе-хобито, спазването на добрия тон и правилата на форума е в пълна сила

Модератори: Gaggia, glatzial

RobertDeMiro
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic + Eureka Mingnon

Мнение

Като ценител на вкусното и ароматно кафе, обичам да ползвам и хубави парфюми. Нека тук да споделяме за любимите ни аромати, местата от където ги поръчваме и къде може да се пробват.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Добра тема, ще следя за предложения, защото не рабирам много и обикновенно взимам нещо по препоръка.
главен редактор
ulf
Средно изпечен
Град: Велико Търново

Мнение

От 15ина години ползвам един и същ парфюм и афтършейв ;) El Paso By Lomani
Memento Mori
RobertDeMiro
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic + Eureka Mingnon

Мнение

Започвам с един любим аромат за сезон есен-зима, който ползвам основно вечер: TOM FORD NOIR Extreme EdP 50ml. Ароматът е дървесен, ориенталски и много тежък. Използвам го само при поводи, като при мен издържа над 10 часа. За мъже 30+.
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

Винаги съм смятал, че истинският мъж трябва само да се къпе (евентуално :)) и в най-изключителният случай да мирише на евтин автършейв. В крайна сметка си купих и аз парфюм след многомесечно избиране - Въпреки, че не съм сериозен потребител, си съставих много сложна стратегия за избирането :) Ако помириша повече от четири силни аромата един след друг, спирам да съм сигурен, че усещам какво точно мириша. Друг проблем, е че след около 30-60 минути миризмата на парфюмите коренно се променя - понякога няма нищо общо с първоначалната! Най-летливите нотки (обикновено най-свежите) изчезват. Отделно, като изчакаш повече време, може да определиш кой от всички е най-трайният... Затова прилагах следната техника - минавам по някое време през Мол-а и си пръсвам различни парфюми на всяка китка и по-нагоре към лакътя (общо четири вида). Тръгвам си от магазина и си ги помирисвам от време на време през целия ден, че и от колежките искам мнение :) Накрая, след много дни опити решавам и най-тържествено си купувам парфюм, който ползвам от дъжд на вятър.
Заключенията до които стигнах, е че има смисъл да се взима само парфюми, тоалетните води са по-свежи и евтини, но изветряват прекалено бързо. Недостатък на парфюмите е, че трайните миризми са по-тежки и сладникави и ми е по-трудно да си харесам нещо.

Вкусът към миризми, както и за храни е толкова индивидуален, че не съм сигурен, че ако споделя какво точно съм си избрал ще е полезно на някой, но в крайна сметка си взех GUERLAIN HOMME, но е добре да се погледнат и другите парфюми на GUERLAIN особено от същата серия.

Dior Homme също ми харесва, но е абсурдно тежък и някак си остър и няма как да се ползва ежедневно. Тоалетната вода Dior Homme Sport е много добра и въпреки че е тоалетна вода е много трайна.
ivo
Зелено кафе
Град: Варна
Приготвям кафе с: Gaggia Classic (self refurbished)

Мнение

Любим аромат ми е CHROME AZZARO. Описват го така:

"Цитрусов аромат за мъже, лансиран на пазара през 1996 година. От тогава до днес, това е един от най-обичаните и купувани аромати на марката. Дори смело може да заявим, че Azzaro Chrome е и от най-емблематичните ухания на бранда. Той е олицетворение на студената мъжествена елегантност. Аромата включва чисти цитрусови ухания, бергамот, мандарина, сърцевината е прохладна със зелената свежест на джинджифил, кардамон, върба, основата е плътно съчетание на сандалово дърво, дъбов мъх и палисандър."

Аз не съм толкова навътре с анализа на ароматите, особено след корона-вируса съм доста зле с обонянието все още, така че не мога да опиша аромата, но ми е любим определено.

Понеже работя с много клиенти (половината от тях жени), налага се да ползвам парфюми в по-големи количества. По тази причина не мога да си позволя да си купувам скъпи. За ежедневна употреба ползвам G-BELLINI X-BOLT от Lidl. Той е на съвсем поносима цена от 6,99лв и е доста сполучлива реплика на HUGO BOSS BOTTLED. Понякога, като хвана на промоция, купувам и турския GALERIA AGUA от Кауфланд, но е по-нетраен от Лидл-ските, иначе аромата ми харесва.
stoyanov
Светло изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Lido ET, Kinu M47 Simplicity, Braslia club, Braslilia lady

Мнение

Още един почитател на парфюми/тоалетни води. В момента ползвам Stronger with you intensely(Giorgo Armani) и Uomo (Roberto Cavalli) за студените месеци, а за летните месеци Chrome legend( Azaro). Любими са ми Аltitude Еxtreme (Armani) и старата формула на Higher(Dior), но вече не се намират май. Принципно не харесвам малотрайни EDP/EDT (изпитани на моята кожа), дори и да имат страхотен аромат по моите критерии – например Bleu(Chanel).
Харесвам също миризмата на парфюм/EDT останала на някоя дреха, след като я облека отново – повечето с добра трайност оставят „следа“ в дрехите. А като говорим за остатъчни аромати, тези след ползването на шампоана Old Spice classic и на сапуна за бръснене Proraso green също ми са от любимите. Като се замисля в къщата аз избирам течните сапуните за ръце, та явно са ми слабост благоуханията. При кафето, само аромата на прясно смляно ме впечатлява, докато получения шот след това не ми грабва интереса откъм мирис.. :confusion-shrug: