Пекарна за кафе - Комета - Своге

Препоръки и отзиви за местата от които купуваме кафе, кафе обoрудване и резервни части

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

пристигнаха промоционалните кафета - поръчах Рама, Чипресалес, Берити Торе, Лас Лахас, Фазенда Моиньо (май само мен си ме кефи бразилския жълт бурбон :D). Има две приятни изненади - всичкото кафе е печено м/у 29.10 и 03.11 - за кафе с 40% отстъпка очаквах да е застояло, но не - съвсем пресно е - толкова че трябва да го поизчакам :D Получих и пакет за проба от новия MAM Уеуетенанго, Гватемала (печен на 29ти). Пробвах МАМ-ът - доста е добър - наистина е много винен, със лек, но не неприятен горчив послевкус - точно леко танинов. Интересно кафе. Екстракциите му се получиха от раз на комфортните за мен 2 и половина на Хонето.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

И на мен днес ми пристигнаха и също много приятно се изненадах, като видях датата на печене, че е вчера( 03.11) на две от кафетата и оня ден(02.11) на третото. Ще ми е интересно да направим сравнения, за Лас Лахас(Коста Рика), Рама(Бурунди) и Берити(Етиопия) мога да се включа. И благодарности на @RobertDeMiro за инфото за промоцията.
RobertDeMiro
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic + Eureka Mingnon

Мнение

За мен е удоволствие! На мен най-много ми харесва Гватемала и Бурунди. Пробвал съм ги всички и смело мога да кажа- много са добри!
Аватар
Пачко_007
Светло изпечен

Мнение

Утре очаквам, и аз Берити Торе от Комета.Пробвал съм Амака,Бурунди и Чипралес найстина са добри.
Аватар
GeorgiD
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019
Gaggia MDF v2

Мнение

И аз си взех Чипресалес, което харесах от една от пратките на румънците.
Поръчах си и Рама(Бурунди).
Също така останах приятно изненадан от факта, че моите са печни на 30.10.
Да ви е сладко!
HERTZov
Зелено кафе
Приготвям кафе с: La San Marco SM92 Instant, ECM Classika I

Мнение

Дойде и моята поръчка. 2бр Еспресо Селекция, печени между 3-ти и 4-ти Ноември, Чипресалес 3-ти Ноември и МАМ 29-ти Октомври. За първи път поръчвам от КОМЕТА, а и да сега толкова прясно изпечено кафе не съм получавал. Нямам търпение да ги опитам. :coffee:
Аватар
ozzy
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019, Eureka Mignion

Мнение

Да се похваля и аз, взех си Рама(250) и Берити Торе(кило). Пристигнаха след 2 дни. Едното печено вчера, другото преди два дни. Имах и добър разговор с тях през чата им на сайта. Много съм доволен. И при двете кафета има разлика откъм вкусове. Рамата ми се видя доооста сладко. Етиопията, като всяка етиопия е доста свежа. Поръчах ги с кода за отстъпка. Добре че е форума че да ги откриваме тия пекарни(и отстъпки) :coffee:
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

Рама-та е много сладко - точно все едно пиеш кафе от меласа/нерафинирана захар.
Лас Лахас е на дневен ред вкъщи - трябваха ми 3-4 кафета да го настроя - доста по-фино смилане иска от МАМ. Но вече настроено е супер - ябълкова кисленинност в началото и много силен карамелов послевкус и аромат. Плътно тяло и добър балансиран букет от вкусове, без да мога да ги определя точно.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
borko1945
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Brasilia Club pid / Comandante / Major

Мнение

Май това ще е следващата пекарна която ще пробвам 8-)
Аватар
Пачко_007
Светло изпечен

Мнение

Днес,и аз получих Етиопия от Комета,печено на 3.11.