Пекарни за кафе в Италия

Препоръки и отзиви за местата от които купуваме кафе, кафе обoрудване и резервни части

Модератори: glatzial, Gaggia

toro
Кафе трафикант
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+Auber pid и Lido 2

Мнение

Няколко пъти търся пекарни в различни градове в Италия, където трябва да ври с такива и не намирам или са някакви посредствени като качество.
Последния път купих кафе от 22евро/кг от тази пекарна в Болоня, която изглеждаше доста добре.
https://www.caffe14luglio.com
Само, че кафето си беше посредствено, даже го подарих на приятел след като го пробвах 3-4 пъти, добре, че взех само 300грама.
Някой знае ли къде има хубави пекарни или кафенета в градовете Болоня, Имола, Равена?

Същата работа е и с кафенетата, на повечето места кафето не е нищо особено, явно се използват разни евтинии, както и забелязах масово да се продават капсули, даже има цели магазини за кафе само за капсули, направо не е истина какво се случва.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne

Мнение

Не мога да ти помогна с конкретна информация, но на мен ми е помагал сайта https://www.tripadvisor.com/
за откриване на интересни места в чужбина.
Моля пишете в темите за съвет, а не лични съобщения.

Благодаря за разбирането!

temp
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia/meBarista
Chemex, V60, kalita wave

Мнение

Абсолютно нормално, за италянците кафето трябва да е късо и горчиво .Демек прегоряло. Това кафене на пазара ли е, иначе хубаво кафе съм пил в точно на плошадчето пред университета , май се водеше университетско - печаха пресни кроасани и пресно кафе.
От там къде на майтап , къде за сувенир си взех четка за бръснене , оказа се уникална, страшно добра и много хубава.

Хубаво кафе съм пил в Триест, там освен че е централата на Или, австрииците са оставили сериозен отпечатък и там(сериозно - бил съм във Виена ) е най-хубавата виенска сладкарница .
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

Звучи тъпо, но кафето на Аутогрил ми харесва - мисля че ползват Кимбо като марка и е консистентно като вкус в повечето заведения от веригата, в които съм го пробвал. За пекарни нямам идея. В Бреша съм пил хубаво кафе в едно квартално кафене. Никакъв шанс да обясня къде е, пък и не е в твоя окръг :D
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
toro
Кафе трафикант

Мнение

Намерих това лъскаво място само, но ако няма друго ще го пробвам.

https://www.filicorizecchini.com/en/coffee/
toro
Кафе трафикант

Мнение

Нищо интересно не намерих в Имола и в Болоня.
Най-интересното беше едно бутиково кафене в Болоня, което предлагаше различни видове кафета.
Пих капичино и еспресо и не бяха лоши, но не нещо невероятно.

IMG_7271.JPG
IMG_7273.JPG

За сметка на това намерих страхотно кафене и пекарна във Франкфурт, даже си купих един пакет за вкъщи.
Машината беше абсолютно бижу-VA388 Black Eagle!

IMG_7385.JPG
IMG_7386.JPG
IMG_7387.JPG
IMG_7388.JPG
IMG_7389.JPG
IMG_7390.JPG
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

Направи ми впечатление, че при немските народи често има машини със сатурирани групи и висок клас мелачки като ек по кафетата. Може и стандарта на живот да играе роля, но като цяло кафе културата е на ниво.
Аватар
martin76
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: Lelit Anita 042 emd

Мнение

Има много италянци отишли да работят в Германия след ВСВ. Те мисля бяха първата вълна, след това са гърците и турците. Аз поръчвам от Корсини кафе. Качеството за мен е много добро.
toro
Кафе трафикант

Мнение

Нали аз ги рекламирах все пак?
Аватар
martin76
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: Lelit Anita 042 emd

Мнение

Благодарим за което. Индията ми е фаворит, което доказва теоремата, че на вкус и цвет таварищей нет. :)