Пекарна за кафе - Дюкянъ в Капана - Пловдив

Препоръки и отзиви за местата от които купуваме кафе, кафе обoрудване и резервни части

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Тема за отзиви от тази пекарна, нямам никакъв опит с нея, но бях гледал едно клипче с пекаря там и ми се стори голям фен.
Официален сайт: https://www.coffeecraftex.com

Пекарната предлага безплатна доставка със Speedy при поръчка на членовете за форума!
главен редактор
Аватар
blazarov
Тъмно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia, Lelit Bianca, La Pavoni Pro
Mazzer Royal, Eureka Mignon, Hedone Honne, 1Z K+

Мнение

Засега ще кача само снимки на местенцето, защото си заслужава - супер кокетно и приятно, в най-хубавата част на Пловдив - кв. Капана - стария квартал на занаятите и изкуствата. В момента този квартал е много впечатляващо място с интересни магазини, заведения и кипящ нощен живот. Направо да не повярваш, че си в БГ :)

Пих на място различни кафета и ми харесаха, но ми се иска да си ги направя аз за да извлека максимума.

Като пробвам кафето ще пиша и за него.

Аватар
blazarov
Тъмно изпечен

Мнение

Вече няколко дни пием Specialty Arabica бленда и не е лош. Доста силен и приятен вкус. Не мога нещо характерно да опиша, но определено ни харесва и на мен и на жената. Направи ми впечатление, че и като изстине дори часове след направата вкуса е доста приятен.
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
peterstamov
Зелено кафе

Мнение

Каква е цената на този бленд? Аз взех базов от 30 лева (A1A2A3A4). Хубаво кафе, но не е нещо уникално или впечатляващо!
May the Force be with you!
Аватар
blazarov
Тъмно изпечен

Мнение

Не запомних точно, малко по-евтино от обичайните места в София (Домани и Дъбов) около 15-18лв за 300гр
Наистина в никакъв случай не е уникално впечатляващо, но е добро.
За мен е приятна изненада като тъкмо ми е писнало някое добре познато кафе да пробвам някое ново и да се окаже добро.
Аватар
peterstamov
Зелено кафе

Мнение

Пробвах го.......

Иван Вълков
Тъмно изпечен
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: BABY GAGGIA MILLENIUM with PID XTM7100,
Gaggia MDF v.2 - stepless mod

Мнение

Днес ми пристигна пратката от въпросната пекарна. Аз си поръчах един вид Арабика Базова(А2 Коста Рика) и премиум робуста (Р5 Индия Копи Роял). За кафето нямам база за сравнение с други прясни кафета но на мен ми харесва. Комуникацията е бърза, собственика вежлив и още същият ден ми изпрати поръчката.
Аватар
peterstamov
Зелено кафе

Мнение

Арабика Премиална ......повече ми хареса от Специалната! Нали кафетата са хубави, но всъщност при тези цени очаквам да ме изненада с нещо ............но........

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

@peterstamov

За кафето не знам, но виждам голям напредък в екстракциите.

главен редактор
Иван Вълков
Тъмно изпечен
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: BABY GAGGIA MILLENIUM with PID XTM7100,
Gaggia MDF v.2 - stepless mod

Мнение

Отново да похваля пекарната и собственика. Достатъчно отделно време, отлична комуникация и доставка още на следващата сутрин! Пристигна новото килце с нова за мен ароматна рецепта. Още със отварянето на куриерския плик се разнесе уникален аромат. Поне на този етап аз ще продължавам да търся перфектния вкус за мен благодарение на компетентното мнение на собственика. Такива хора ми връщат вярата в България като цяло. Не претендирам че продукта е най най но за мен е изключително важен и подхода.