Пекарна за кафе - DABOV Specialty Coffee - София

Препоръки и отзиви за местата от които купуваме кафе, кафе обoрудване и резервни части

Модератори: glatzial , Gaggia 

Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Разминали сме се и аз пих кафе в стария офис на V60, ами какво да кажа в къщи всичко става по-добре ;)
Тук всички сме аматьори!
toro 
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+Auber и Mazzer Major

Мнение

ти си друга бира!!
Аватар
glatzial 
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Comandante

Мнение

Пуснали са няколко победителя от състезание в Индия на сравнително достъпни цени (пак са скъпи). Био-у-а. Взех си Лот 7, с определения като швейцарски шоколад, синя боровинка, сметана. Зърната изглеждат и ухаят страхотно, но от три опита читаво еспресо не мога да изкарам. Изтича прекалено бързо и става недоекстрактнато. Почти съм допрял ножовете на мелачката, до сега пробвах с 15 и 16гр. Ще го боря с 18-19 да видим. Усеща се, че има потенциал, 16 грамовто имаше яки вкусове загатнати, но не и развити. Дано да изкарам една читава чаша преди да свърши.

Взех и два пакета анаеробна Никарагуа с промоцията от 31ви. Просто съм влюбен в това кафе.
Теоретично няма разлика м/у теория и практика. Практически - има.
Аватар
blazarov 
Тъмно изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia, Lelit Bianca, La Pavoni Pro
Mazzer Royal, Eureka Mignon, Hedone Honne, 1Z K+

Мнение

Аз това взех. В интерес на истината това и на еспресо се получи добре надминавайки очакванията ми. Но този кемекс от днес е може би най-сполучливия ми изобщо :)
Кристално чист и в същото време богат вкус с доста сладост направо напомня на карамел

Също така споделям мнението за червената Nicaragua La Virgen

Вчера дойде кафето на месеца също много добро - червен етикет Honduras Caballero natural. Прилично светло изпечено, но става перфектно еспресо.
Ves
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic + Mazzer SJ

Мнение

Привърших едно от новите индийски кафета лот7. Хареса ми , вкусно и пивко, но иска много ситно смилане.
Аватар
Skala
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic/New Baby06
Rancilio Rocky/Comandante

Мнение

Отдавна не бях взимал от Дъбов. Вчера и днес пробвах Хондурас Кабайеро и Бразилия Алианса.
Хондурас е светло към средно изпечено, много силен плодов аромат, интересен вкус, преобладаващо на пъпеш. Екзотично кафе, бих взел пак след време.
Бразилията искаше 3 степени по-едро на Команданте. По-тъмно изпечено, дребни зърна. Вкусът е наситен, сладък, почти без киселинност, приятна горчивина. Определено засега ми е фаворит и мисля да продължа да го поръчвам.
Ves
Светло изпечен

Мнение

Фен съм на Дъбов и най-често от там купувам, но днес ме изненадаха леко неприятно. Поръчах отново както винаги Никарагуа Ла Вихрен и пак повторих Индийското Лот 7. С Никарагуа всичко точно от 02.06, но като видях датата на Индийското: 06.05 преди 32 дни..... А него мислех по план трябваше да го пия след 20тина дни. Та вече като поръчвам ще им слагам забележка ако е по-старо от 2 седмици въобще да не го пращат. Мислех си , че Дъбов продава много , как имат кафе от 32 дни не знам...
Nani Kostadinova
Зелено кафе
Град: Монтана
Приготвям кафе с: Gaggia Classic and Hario Mini Mill

Мнение

При мен това от днес. Втора поръчка от Дъбов като повтарям Хондурас ( харесвам свежестта на това кафе 😌) Кенията е сладка и усетих касиса. Нар и горски плодове за първи опит не усетих 🙃 Хаус бленда е намален - предполам, заради датата на изпичане. Ще го пробвам утре сутрин ☕
Ves
Светло изпечен

Мнение

Не е заради датата, всеки месец имат кафе на месеца с -15%
И на мен ми хареса Хондурас и го взимах няколко пъти.
Buna_tetu
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Lelit MaraX/Aero Press/V60
Kinu M47, BJ 71mm

Мнение

В "Summer blend"-a сякаш има от Honduras Caballero - поне моето впечатление е такова. За ежедневно кафе и млечни го намирам за доста добър.