Автоматично изключване на джаджите след определен интервал?

Споделяме опит с подобренията и модификациите, които сме направили на нашата техника или изработката на нови и интересни проекти свързани с кафето

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

gterziev 
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia && Rocky

Мнение

Привет,

Сутрин като направя кафе, след това излизам и вече не ми се налага да използвам машините. Искам като я включа след определено време, например 15-30 мин да се изключи сама.

Дайте идея как да си направя или да закупя нещо такова, което да ми изключва машините след определен интервал 15-30мин?

Поздрави
Жоро
Аватар
ShottegeN
Средно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
Eureka Mignon MCI
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO

Мнение

gterziev написа: 20 Сеп 2021 11:49 Привет,

Сутрин като направя кафе, след това излизам и вече не ми се налага да използвам машините. Искам като я включа след определено време, например 15-30 мин да се изключи сама.

Дайте идея как да си направя или да закупя нещо такова, което да ми изключва машините след определен интервал 15-30мин?

Поздрави
Жоро
Ако говориш за кафемашината, тя оригинално трябва да си има механизъм за изключване (май след около 20тина минути е моята), освен ако не е бил премахнат. Ако говориш за друга техника, единственото, което ми хрумва е от тези контакти с таймерите. Аз мисля да взимам такъв за монитора, който използвам за телевизор, защото не гасне сам, но за сега съм виждал само някакви за под 10 лева и някак си не мога да им се доверя да включа техника за 500 лева на контакт за 5 :D. Ако не се лъжа из форума имаше тема за такива контакти, може да се поразтърсиш. :)
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Тези джаджи правят точно това вкл/изкл по твоя програма за деня и седмицата.
viewtopic.php?f=16&t=51&p=6548
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
gterziev 
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia && Rocky

Мнение

Моята машина няма такъв таймер и искам да сложа, например такъв аналогов https://www.brennenstuhl.com/en-DE/prod ... 2013-white.

Клоня към аналоговия заради plugandplay, няма допълнителни инсталации, или да си направя подобна схема и да я скрия в самата машина.
georgebg
Светло изпечен
Приготвям кафе с: VBM Domobar Super Digital
G-IOTA DF64
1Zpresso K-Plus
Hario Drip Pot Wood Neck

Мнение

gterziev написа: 20 Сеп 2021 13:28 Моята машина няма такъв таймер и искам да сложа, например такъв аналогов https://www.brennenstuhl.com/en-DE/prod ... 2013-white.

Клоня към аналоговия заради plugandplay, няма допълнителни инсталации, или да си направя подобна схема и да я скрия в самата машина.
На Shelly умните контакти имат такава функция - auto off, auto on, като например ако избереш auto off, задаваш времето след което при всяко включване да се изключва автоматично, като това не влияе на другите функции т.е. можеш да програмираш всеки ден в колко да се включва, а то ще си има грижата да се изключи, а освен това ако по някое време ръчно включиш машината (дали от апп или от копчето на контакта няма значение), то след определеното време пак ще се изключи ....