Проект на Gaggia Classic с ардуино

Споделяме опит с подобренията и модификациите, които сме направили на нашата техника или изработката на нови и интересни проекти свързани с кафето

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

karan4o
Средно изпечен
Град: София

Мнение

Добре. След някой друг месец, като поотминат жегите и пиковата работа, която сега имаме, вероятно ще се задействам в тази посока.
Каква е твоята машина, която искаш да модифицираш?
Gaggia Classic от тези новите ми е машината. Аз съм сериозен. Пиши на лични, ако искаш, да се разберем. Решиш ли да правиш нещо, защо да купувам готов кит. Така ще можеш да пробваш и на друг човек (клиент). После, ако всичко е наред, мисля че ще има и други желаещи... и не само в Бг.
pavkata
Зелено кафе

Мнение

Evtim Djerekarov написа: 30 Юли 2021 13:41 @karan4o
Добре. След някой друг месец, като поотминат жегите и пиковата работа, която сега имаме, вероятно ще се задействам в тази посока.
Каква е твоята машина, която искаш да модифицираш?

@ShottegeN
Не е изключено, да направя китове, когато се захвана да направя серия платки.
Привет, звучи много добре.
Аз съм с Gaggia Classic 2011, тъкмо събирам информация за да си направя PID и още няколко неща, но мога да почакам, това решение звучи интересно.
Spiritfog
Зелено кафе
Град: Varna
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia

Мнение

Аз също се включвам. Мисля да обурудвам и моята машина.
imiliev
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Gaggia Classic RI8161/40
Hario Skerton Pro

Мнение

Днес попаднах на това:

Нямах много време да чета, но на пръв поглед код и т.н. са достъпни за всички.
mishobehar
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, V60, Aeropress, Френска преса

Comandante C40 MK3

Мнение

Аз също бих моднал моята Гаджия Класик с такъв комплект :) Вижте какво намерих в youtube - един грък и везна е сложил, с опции и за преинфузия и графика колко добра ти е екстракцията. Не мисля че с тия стърчащи кабели на някой ще му харесва така да му седи, но пък може и да ти дойдат някакви идеи:

mishobehar
Зелено кафе

Comandante C40 MK3

Мнение

BTW намерих в Github доста интересен мод за Гаджията с Ардуино. Има и файл за 3D принтер за целия housing.
https://github.com/Zer0-bit/gaggiuino
Най-скъпото така като гледам е тъчскрийнът на около 30$ с доставката, другите чаркове са по 1-2-3-4$..
Честно да си призная, никога не съм правил подобни неща с ток и се чудя дали ще се справя сам. Какво мислите? Надъхах се да го сложа, изглежда доста интерсно.. Единствен минус който виждам е, че ще трябва отделно захранване за ардуиното (5V USB), тоест ще трябва 2 контакта зад машината.

Доста нов проект е, първи рилииз е преди 13 часа. Много случайно го открих.
mishobehar
Зелено кафе

Comandante C40 MK3

Мнение

И още един мод намерих. Даже май е правен от българин (Константин Константинов). Случайно го намерих в youtube. Доста елегантно изглежда. Аз със софтуера ще се оправя със затворени очи, но с хардуерната инсталация ми е съмнително. Някой да помогне и ще тествам на моята машина?

Ето кода на проекта: https://github.com/tosteich/Espresso_PID

Ето и снимки:
Spiritfog
Зелено кафе
Град: Varna
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia

Мнение

Имам въпрос. Този мод на ардуино съвместим ли е с Ранчилио или е само за Гаджия? Искам да сложа P.I.D на кафемашината и този вариант доста ми допада.Моята е Силвиа.