:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Ремонт на дозатор на кафемелачка Gaggia MDF

Споделяме опит с подобренията и модификациите, които сме направили на нашата техника или изработката на нови и интересни проекти свързани с кафето

Модератор: Gaggia

Иван Вълков
Светло изпечен
Регистриран: 08 яну 2019 13:46
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: Gaggia Old Baby, Gaggia MDV v.2
Отзиви: 146
Рейтинг : 67

Ремонт на дозатор на кафемелачка Gaggia MDF

Мнение от Иван Вълков » 21 яну 2019 19:40

Здравейте,
Преди дни се сдобих скагемелачка Gaggia MDF v.2. в моят случай беше счупена дръжката на дозатора. Веднъж лепих парчето с епоксидна смола на Moment, но след 2 дни т.е. днес жената каза че "падна дръжката на кафемелачката". Прочетох че това е може би един от основните проблеми на модела, предвид че е на доста години и пластмасата старее въпреки че е качествена.

Аз успях да възтановя детайла на дозатора като разпробих отчупеното парче и основната част от детайла. Т.к. мястото е ограничено разпробивах няколко пъти от малък към по-голям диаметър от 1,5 до 3,0 мм. След това нарязах в пластмасата на двете парчета резба с помощта на винт за метал(с по ситна резба са спрямо тези за дърво). След това навиг винта в пачето което се е отчупило. Отрязах главата на винта и навих остатъка от винта към основния детайл. Наложи се няколко пъти да отвивам от основния детайл и да навия още малко в отчупеното парче за да стане пасването на двете парчета. След това отново с епоксидно лепило реших да дозаздравя връзката. Точно след стената на основния детайл и отчупеното парче има кухина - там се подава винта и запълних цялата кухина с епоксидна смола също.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Благодарили на Иван Вълков за публикацията (потребители 4):
GaggiaPlamen11Beer&Cosasso
Рейтинг: 33.33%
Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 251
Рейтинг : 652

Re: Ремонт на дозатор на Gaggiam MDF

Мнение от Gaggia » 21 яну 2019 20:30

Добре е станало, браво.
:coffee: °C /bar/ sec
pinto
Нов потребител
Регистриран: 07 дек 2018 14:12
Отзиви: 0
Рейтинг : 1

Мнение от pinto » 28 фев 2019 23:06

И аз моята кафемелачка я взех със счупена дръжка и още няколко дребни проблеми. Всичко си поръчах от вносителят на Gaggia. Оказасе че всичко го имат налично и бяха доста евтини, което ме изненада.
Благодарили на pinto за публикацията:
Иван Вълков
Рейтинг: 8.33%
Потребителски аватар
sasso
Зелено кафе
Регистриран: 04 дек 2018 14:38
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic RI9480/11+Gaggia MDF
Отзиви: 34
Рейтинг : 33

Мнение от sasso » 14 мар 2019 15:05

Въпросния чарк струва 4,50лв в Енко Вендинг. Номера му е MDF0060. При мен се счупи (за 5години употреба) и от понеделник съм с нов детайл. Смених и пружината която го връща обратно, че и тя беше преправяна поради счупване - струва 0,70лв. Частите ги имаха в наличност.
Благодарили на sasso за публикацията (потребители 3):
Иван ВълковGaggiatemp
Рейтинг: 25%
Отговори

Върни се в “Модификации, подобрения, проекти, направи си сам”