:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Сервиз за кафемашина Brasilia Club?

Тук споделяме за проблеми с кафе оборудването и начините за тяхното решаване

Модератор: Gaggia

Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 312
Рейтинг : 803

Re: Сервиз за кафемашина Brasilia Club?

Мнение от Gaggia » 06 фев 2019 21:13

Соленоида при захранване от 220V отчетливо щраква, може да се измери с мултиметър също.
:coffee: °C /bar/ sec
Jemborino
Нов потребител
Регистриран: 06 фев 2019 13:50
Град: СОФИЯ
Приготвям кафе с: Brasilia club
Отзиви: 0
Рейтинг : 3

Мнение от Jemborino » 06 фев 2019 22:03

Принципно аз платих вече 15лв и ми я диагностицираха. Казаха Помпа, клапан и нагревател и щяло да ми струва 240лв ремонта с частите. Тва в оторизиран сервиз.
toro
Тъмно изпечен
Регистриран: 13 яну 2019 15:10
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2
Отзиви: 50
Рейтинг : 109

Мнение от toro » 06 фев 2019 22:18

Аз бих пуснал сериозно оплакване. Това, че са оторизиран сервиз нищо не значи...
Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Gaggia classic GE, kinu m47
Отзиви: 253
Рейтинг : 211

Мнение от batkovan » 06 фев 2019 22:51

Ок помпата значи и ти и сервиза нямате съмнения, че е за смяна. Ако загрява вода, нагревателя би трябвало да е също ок. Ако имаш мултицед на терминалите на бойлера(с изключено захранване! и махнати кабели) може да провериш за верига - ако няма(не пищи) е изгорял. Трябва да има някакво съпротивление от порядъка на 20 ома(ориентировъчно, не знам колко точно). Може и между терминал и корпус да провериш за верига - не трябва да има. Ако са имали предвид соленоид да бяха казали соленоид.. клапан може да се нарече и еднопътният вентил(еднопосочен клапан) може и клапана за парата да са имали предвид..
Костадинов
Светло изпечен
Регистриран: 17 дек 2018 20:29
Град: Русе
Приготвям кафе с: La Pavoni, Mazer
Отзиви: 47
Рейтинг : 53

Мнение от Костадинов » 06 фев 2019 23:51

Първото място, което се проверява на машината, ако не пуска вода е входа на бойлера. Без да съм виждал бразилия, бих проверил първо там - развива се тръбичката - вероято с ключе 12 :) и се оглежда добре за запушване с варовик. Разбутва се с нещо остро и твърдо варовика на входа на щуцера - според мен е там проблема. Трябва да може да влезе телче като кламер примерно. Ако е запушено е ясно. Ако изглежда чисто, както е развита тръбата се включва машината и се пуска помпата. Водата трябва да пръска през тръбата. Може да се вкара тръбата в чаша. Ако помпата бръмчи, но не пръска - помпата е за смяна. Ако помпата не бръмчи, но има напрежение 220V върху нея, помпата е за смяна. Всъщност е добре да се смени помпата във всички случаи - дребни пари струва. Ако още не е ясно какво става ще ти кажа после какво да правиш.
Костадинов
Светло изпечен
Регистриран: 17 дек 2018 20:29
Град: Русе
Приготвям кафе с: La Pavoni, Mazer
Отзиви: 47
Рейтинг : 53

Мнение от Костадинов » 07 фев 2019 00:01

П.П. Не им се сърдете на оторизираните сервизи - там така работят по инструкции на завода производител, никой не се съобразява, че сме в България. Няма да ви киснат в киселина нагревателя, ще го сменят без да е изгорял. И помпата се сменя, и куп уплътнения.
Jemborino
Нов потребител

Мнение от Jemborino » 07 фев 2019 11:00

Мерси много за съветите. Днеска ще я отворя взел съм мултицет и с баща ми той електронен техник ще я погледнем. После ще пиша какво сме установили.
Jemborino
Нов потребител

Мнение от Jemborino » 11 фев 2019 17:34

Колеги, благодаря на всички. Днеска купихме помпата от zagato за 16.5лв от линка на колегата. Сменихме я и всичко си тръгна. Прави си супер кафе. Излезе, че само помпата е била заминала. Благодарение на вас срещу 16.5 се оправиха нещата а не 240лв, където искаха в сервиза. Поздрави на всички!!
Благодарили на Jemborino за публикацията (потребители 3):
Plamen11tempИван Вълков
Рейтинг: 23.08%
Отговори

Върни се в “Технически неизправности и начини за отстраняването им”