:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Безкофеиново кафе

Място където може да обсъждате различните видове кафе, сортове, начин на изпичане и всичко свързано с това

Модератор: Gaggia

Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 454
Рейтинг : 1308
Контакти:

Безкофеиново кафе

Мнение от Gaggia » 20 яну 2019 14:07

Някой ползва ли такова кафе? Ако не можем да приемаме големи дози кофеин поради някаква причина, а харесваме вкуса на кафето, то това би било вариант, макар и с компромис. Ако има някой, който пие такова, бих се радвал да сподели какво е пробвал, за еспресо най-вече ме интересува.
:coffee: °C /bar/ sec
Ristretto
Зелено кафе
Регистриран: 24 ное 2018 01:56
Отзиви: 67
Рейтинг : 17

Re: Безкофеиново кафе

Мнение от Ristretto » 23 яну 2019 01:14

Съдба какво да правиш... Любител на кафе хипертоник :)
От около година и половина ме разтресе манията по правилно приготвеното еспресо и по цял ден се друсам с кафета. Накупих втора употреба машини, мелачки, какви ли не само и само да видя какво ще ми хареса и как се получава.
За жалост от около година, 90% от кафето което пия е безкофеиново - от 3 до 7 на ден.
Лошата новина е, че избора за безкофеиново кафе на зърна е доста ограничен.
Вземам си главно на Covim 1 кг. и от време на време Лаваца в разфасовки по 500гр. все пакетирани. Купувал съм от разни магазинчета насипно но не са били нищо особено.
Гледах има и Сегафредо, но не можах да го намеря във Варна.
В пекарните, от които повечето от вас купуват има ли въобще безкофеиново кафе?
На работа си нося хартиени дози Baristo пак без кофеин.
Благодаря, на Gaggia, че отвори темата която аз мислех да стартирам.
Ако някой има повече информация нека сподели :)
Благодарили на Ristretto за публикацията:
Gaggia
Рейтинг: 6.25%
Хипертоник кафе ентусиаст
dedo pop
Нов потребител
Регистриран: 25 ное 2018 21:51
Отзиви: 13
Рейтинг : 18

Мнение от dedo pop » 27 яну 2019 21:06

Домани предлагат безкофеиново, но когато ги попитах за него, ме насочиха към бленда домани, защото в него кофеина е малко. Цитирам: 4 броя домани се равни на една лаваца от вендинг машина.
Благодарили на dedo pop за публикацията (потребители 3):
RistrettoPlamen11stoyanov
Рейтинг: 18.75%
Ristretto
Зелено кафе
Регистриран: 24 ное 2018 01:56
Отзиви: 67
Рейтинг : 17

Мнение от Ristretto » 28 яну 2019 01:20

dedo pop написа:
27 яну 2019 21:06
Домани предлагат безкофеиново, но когато ги попитах за него, ме насочиха към бленда домани, защото в него кофеина е малко. Цитирам: 4 броя домани се равни на една лаваца от вендинг машина.
Благодаря, че си попитал. Предполагам, защото в качествената арабика по принцип кофеина е по-малко. И като казват Лаваца от вендинг се има предвид някоя Лаваца от15лв, която е робуста в по-голямата си част.В робустата кофеина е доста.
Трябва да им звънна някой ден да си поговорим и да ми пратят нещо за проба, че скоро път към София не ми се очертава.
Хипертоник кафе ентусиаст
phenom
Зелено кафе
Регистриран: 20 яну 2019 13:15
Град: Русе
Приготвям кафе с: Gaggia classic
Отзиви: 103
Рейтинг : 10

Мнение от phenom » 01 фев 2019 14:00

Вечер пия без кофеин, избора е доста ограничен. От пакетираните ми допадат Лидълското Беларом, Мелита и безкофеинов бленд на Мартинез (само този е на зърна). Не са нещо кой знае какво, но за парите си биват.
Благодарили на phenom за публикацията:
Ristretto
Рейтинг: 6.25%
Buna_tetu
Нов потребител
Регистриран: 13 фев 2019 15:48
Град: София
Приготвям кафе с: Aero Press/SAB Pratika
Kinu M47
Отзиви: 8
Рейтинг : 5

Мнение от Buna_tetu » 14 фев 2019 16:50

Като жена ми беше бременна се поинтересувах от безкофеиновите и се оказа, че единственото, което е с безвредно извличане на кофеина е Swiss water decaff.

За този метод ме "светнаха" в кафе Домани и те вкарват различни сортове по тоя метод, но гледам, че и другите малки пекарни - поне за София - го предлагат.

От всички, които съм пробвал това е и с най-добри вкусови качества. Цената разбира се е доста висока.
Krasimir.Kovachev
Зелено кафе
Регистриран: 04 фев 2019 17:26
Отзиви: 17
Рейтинг : 45

Мнение от Krasimir.Kovachev » 14 фев 2019 17:47

Swiss Water e технологията за извличане на кофеина,разликата в съдържанието на кофеин в арабика и безкофеинова такава е десетки пъти,на Дъбов спешълти кофи и на Мартинес са с добро качество.
dedo pop
Нов потребител
Регистриран: 25 ное 2018 21:51
Отзиви: 13
Рейтинг : 18

Мнение от dedo pop » 17 мар 2019 21:59

От любопитство взех един пакет безкофеиново от Домани. Направих си три пъти кафе, веднъж на френска преса, втория и третия път на кафеварка, пробвах с различна степен на смилане и го подарих на приятели. Нямам отзиви от тях.
Има вкус на кафе, интересното е, че на мен ми действа приспивателно, направо угасвам.
Отговори

Върни се в “Видове кафе на зърна”