:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Здравейте кафеманиаци!

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератор: Gaggia

espresso71
Нов потребител
Регистриран: 04 юли 2019 00:05
Град: София
Приготвям кафе с: Rocket R58 V2, Mazzer Mini Electronic SJ burrs
Отзиви: 52
Рейтинг : 5

Здравейте кафеманиаци!

Мнение от espresso71 » 04 юли 2019 16:00

Здравейте!

Искам да споделя с всички вас колко много се зарадвах, когато намерих този форум като се рових снощи в нета. :) От 4 години се запалих по истинското еспресо. Бях отишъл в Енко Вендинг да си купувам каферобот, за да сменя моя втора ръка Саеко и благодарение на Краси Кръстев и Ники Орачев разбрах, че ми трябва кафемашина и мелница. Така се сдобих с Gaggia Classic и Mazzer Mini Elecronic Type A. След това продадох Gaggia-та и си купих Rancilio Silvia, а след това и Rocket Espresso R58 v2 със съдействието на Coffero (Андон и Людмил - чудесни хора, които пекат готини арабики). Сърце не ми дава да продам Miss Silvia. Сложих й PID контролер и си я нося с мен, заедно с Eureka Mignion, когато ходя на почивка за повече от 2 дена. От две години много ми харесва бленда Pellini Vivace (микс арабика и робуста), защото вносителят Вальо Манолов е пич и внася начесто и по малко и е много прясно изпечено кафето.

Да сте живи и здрави всички кафеманиаци и успех с екстракциите на тази невероятна напитка - кафе еспресо! :)

Поздрави,
Петър
Благодарили на espresso71 за публикацията (потребители 2):
glatzialPlamen11
Рейтинг: 12.5%
Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 451
Рейтинг : 1240
Контакти:

Re: Здравейте кафеманиаци!

Мнение от Gaggia » 04 юли 2019 16:28

:text-welcomeconfetti: Здравей и добре дошъл!
:coffee: °C /bar/ sec
anto
Светло изпечен
Регистриран: 03 дек 2018 12:59
Град: Варна
Приготвям кафе с: QuickMill Alexia Evo, Eureka Mignon, Scarlet Tamper 41mm.
Отзиви: 2
Рейтинг : 26

Мнение от anto » 04 юли 2019 22:16

Здравей!
Rocket Espresso V58 си бях харесал и аз. За Pellini Vivace № 82 ли пишеш? Спомням си, че беше доста тъмно изпечено.
espresso71
Нов потребител
Регистриран: 04 юли 2019 00:05
Град: София
Приготвям кафе с: Rocket R58 V2, Mazzer Mini Electronic SJ burrs
Отзиви: 52
Рейтинг : 5

Мнение от espresso71 » 08 юли 2019 17:54

anto написа:
04 юли 2019 22:16
Здравей!
Rocket Espresso V58 си бях харесал и аз. За Pellini Vivace № 82 ли пишеш? Спомням си, че беше доста тъмно изпечено.
Здравей и извинявай за късния отговор! Да - за това кафе става дума. Наистина е тъмно изпечено, но правилно приготвено е много вкусно. :) Харесва ми комбинацията на карамел, смлени лешници и шоколад. Ще постна снимки скоро.
Поздрави!
Отговори

Върни се в “Новорегистрирани кафе любители”