:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератор: Gaggia

ivokomandos
Зелено кафе
Регистриран: 10 юни 2019 11:50
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia classic / fiorenzato f5 eco
Отзиви: 4
Рейтинг : 10

Re: Кантарчета/Везни за кафе

Мнение от ivokomandos » 04 юли 2019 08:32

Сравнена тази от олх за 18лв с тази на дъбов от 36лв по-добра ли е https://dabov.coffee/produkt/electronic ... t/?lang=bg ? На тази от 18лв. пише че е 0.01г на тази от 36лв 0.1 грам, дали тази от 18лв е толко прецизна 0.01г?
Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47
Отзиви: 399
Рейтинг : 342

Мнение от batkovan » 04 юли 2019 12:24

blazarov написа:
03 юли 2019 21:56
Аз бях със същото като твойто и го наводних и направих същия “ъпгрейд”, но не съм доволен. Много е голям и груб за целта - от малкия съм доста по-доволен и все забравям да си поръчам пак.
Сега с е61 има доста място под групата и даже по-добре че е по-голям, хем ще вдига чашите, че иначе пада отвискоко кафето.
Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47
Отзиви: 399
Рейтинг : 342

Мнение от batkovan » 05 авг 2019 11:42

Пристигна ми китайчето, наистина е по-големичко.

Изображение

Таймера ме услеснява докато "набера" ново кафе, точността е 0.1 грам, но не е толкова чувствително колкото предното ми(сребристото). Височината му е бонус за мен. Ако направят високо кантарче с големината и чувствителността на сребристото(0.01г) + таймер и запазят същата цена, ще е идеално.
Благодарили на batkovan за публикацията:
glatzial
Рейтинг: 6.25%
Отговори

Върни се в “Ревюта на кафемашини, кафемелачки и кафе оборудване”