:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Уреди за почистване

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератор: Gaggia

Потребителски аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Регистриран: 07 мар 2019 17:52
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Ceado E5P
Отзиви: 220
Рейтинг : 225

Уреди за почистване

Мнение от glatzial » 07 окт 2019 12:53

Една тема за това как може да почистваме групата и душа.
Най-бюджетният вариант е една проста микрофибърна кърпа. Върши работа, почиства добре душа, но има и няколко минуса. Може да се опариш/изгориш (правил съм го :confusion-shrug: ) и кърпата сравнително бързо подгизва и се изцапва. Също по този начин трудно се почиства уплътнението около душа.
Втори вариант е с четка. Има голям избор от форми. Аз съм ползвал два вида:
Изображение - това че е по ъгъл помага с уплътнението. Минус е, че почистването според мен е значително по-пипкаво от варианта с кърпата, не чисти толкова добре и се рискува да се надере душа. Особено ако той е с някакво покритие (тефлон, нанокварц и тн) не е препоръчително.
Другата четка, която е добре с комбинация с кърпата е нещо от този тип:
Изображение - ползва се само за уплътнението и върши работа.
Най-скъпият вариант, но и най-лесен и бърз за използване е Еспазола
Изображение
Видео как се ползва - https://www.espazzola.ch/img/Technik.mp4
Купих си я преди няколко седмици и съм супер доволен. Почиства идеално, не дере душа, прави и лек бекфлъш при всяко почистване. Освен това ако машината има нужда от някакъв флъш пестите време, защото флъшвате и почиствате едновременно. За моят НХ е идеално.
Благодарили на glatzial за публикацията (потребители 5):
Plamen11pepinoaira786gozzoobgtron
Рейтинг: 31.25%
Отговори

Върни се в “Ревюта на кафемашини, кафемелачки и кафе оборудване”