:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератор: Gaggia

Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Gaggia classic GE, kinu m47
Отзиви: 253
Рейтинг : 211

Re: Кантарчета/Везни за кафе

Мнение от batkovan » 13 апр 2019 21:18

Десети от грам при мен хваща, стотни дори, но колко са верни.. :)

toro
Тъмно изпечен
Регистриран: 13 яну 2019 15:10
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2
Отзиви: 50
Рейтинг : 109

Мнение от toro » 13 апр 2019 21:21

Малко спам, ама да споделя, че на работа имам едни немски везни до 1-2 кг хващат, но точността им е 4 или 5 знака след запетайката.
От около три педи, като духна средно силно с уста и си променят сериозно показанията, чак не ми се вярваше в началото, че е възможно.
Благодарили на toro за публикацията:
glatzial
Рейтинг: 7.69%
ManUtd
Зелено кафе
Регистриран: 16 мар 2019 09:15
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic
Отзиви: 17
Рейтинг : 16

Мнение от ManUtd » 14 апр 2019 10:57

И аз като колегата Костадинов опитвам да опростя нещата. Имам везна във формата на лъжица на Concept art, която практически използвам само, когато пътувам, защото ми е малко малка. Имам и една кухненска везна на Crown. Купих я от Зора преди няколко години за 12 лв. не, за да меря кафе. Всъшност използвам само нея. Няма показател за грамовете след десетичната запетая, но ми върши работа, защото може да се ползва и за други неща в домакинството, като например измерване на количества продукти и подправки при готвене, а вече се събраха твърде много други кафе джунджории и нямам място, на което да ги слагам всички. Освен това е напълно безмилостна - мокря я, поставям в под портафилтъра, мия паничката след всяко правене на кафе, без да се съобразявам, че може да се повреди и в този смисъл ми е удобна. Иначе идеята за везна с таймер ми допада, защото сега използвам телефона си.
Само регистрирани потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Потребителски аватар
rockets
Nordic roast
Регистриран: 06 фев 2019 23:41
Приготвям кафе с: Silvia PID / VST18 / Anfim Super Caimano Barista Ti / Mazzer Major Ti Doser
Отзиви: 8
Рейтинг : 34

Мнение от rockets » 14 апр 2019 11:01

Монета от 1лв трябва да е 7 грама,ако кантара е точен и монетата няма захабяване.
Кафе>Мелачка>Машина
Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Gaggia classic GE, kinu m47
Отзиви: 253
Рейтинг : 211

Мнение от batkovan » 14 апр 2019 13:00

Аз пък само с везната и винаги за 14г кафе между 35 и 40г гледам да извадя - това ми е ориентира. Време рядко засичам, вместо това гледам струята да ми хареса и правя дълга преинфузия напоследък 10-15 сек.
Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 312
Рейтинг : 803

Мнение от Gaggia » 14 апр 2019 16:08

Още тестове
:coffee: °C /bar/ sec