:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Продавам ACS Minima

Модератор: Gaggia

Отговори
bgtron
Зелено кафе
Регистриран: 31 мар 2019 12:00
Град: Sofia
Приготвям кафе с: ACS Minima
Отзиви: 16
Рейтинг : 13

Продавам ACS Minima

Мнение от bgtron » 28 юли 2019 22:15

Продавам почти нова двубойлерна еспресо кафемашина ACS Minima.
Ето малко сухи технически параметри:

· изработена от ACS в Италия -( същият производител на легендарната Vesuvius)
· корпус от неръждаема стомана
· ш/в/д 270 х 370 х 440мм
· тегло - около 21кг.
· воден резервоар - 2,6 литра
· бойлери -2бр. неръждаема стомана с дебелина на стената -2мм( AISI 316L),изолирани, бойлер за кафе - 800ml. 1000W, бойлер за пара и гореща вода 2,3l 1200W.
· група Е61 със соленоид, стандартен размер 58мм
· помпа - вибрационна max 15bar (по тиха е от други аналози)
· контрол на налягането с помощта на манометър монтиран на главата и регулируем вентил.
. PID - Gicar дисплей- контрол и настройка на температурата отделно за двата бойлера, таймер.
· комплект единичен и двоен портафилтри с цедки към тях, резервно гумено уплътнение за душа, четка за почистване на групата.
·регулируеми метални крака с гумени подложки

Една от най-компактните двубойлерни машини на пазара.
Машината е на месец и половина. Ползвам я ежедневно за около 3 кафета. Работи безпроблемно. Парата е много силна (предвид големия бойлер)и млякото се загрява за секунди. Бойлерите работят автономно един от друг т. е. чрез копче може да се включи само бойлера за кафе(ако не желаете пара).Загряването на групата става за около 30-40 мин.
Едно от нещата които най - много ми харесват е наличието на соленоид към групата т. е. няма ръчка, а от там и проблеми свързани с гумените уплътнения и периодичната им смяна, смазване и т.н. Това дава възможност да си правите бекфлъшове колкото и когато си поискате, от там по - чиста група и по - вкусно кафе. Това е машина която предлага всички приимущества на E61 групата без недостатъците. Последващата поддръжка на машината е евтина, а частите широкодостъпни. На бъдещият собственик ще предоставя контакт лично на собственика на компанията производител за въпроси и резервни части(ако въобще ви потрябват).
Който търси по-подробна информация за машината:
https://www.google.com/amp/s/coffeeequi ... chine/amp/

И понеже знам, че ще има хора който ще питат: като е толкова хубава защо я продаваш, ще отговоря предварително. Скоро след като бях купил машината ми се отдаде възможност да си "поиграя" с една La Marzocco Linea mini, и от тогава не ми излиза от ума.
ACS minima е отскоро на пазара и поне според мен в момента няма аналог откъм цена-качество.
А сега идва и най - приятната част. Цената на която продавам машината е :
1950 лв
Агресивно ниска цена, защото другата ме чака.

тел. 0887 218 99три
лично предаване
Благодарили на bgtron за публикацията:
glatzial
Рейтинг: 6.25%
Отговори

Върни се в “Продава/Разменя”